Ձմեռային մարզական խաղեր 2022 · Մարզական ստուգատես

Ժամանակացույց. Ձմեռային մարզական խաղեր 2022

Հունվարի 10

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 11:00-11:45 Արևելյան դպրոց «Խխունջ»  ջոկատ, Հռիփսիմե Առաքելյան և ընկերներ
  • 12:00-12:45 Արևելյան դպրոց
  • 13:00-13:45 Արևմտյան դպրոց

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 11:00-12:00 Հյուսիսային դպրոց 1․2 ջոկատ
  • 12:00-13:00 Հյուսիսային դպրոց

Սևաբերդ՝

  • 11:00-12:00 Ավագ դպրոց
  • 12:00-13:00 Հարավային դպրոց

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Միջին դպրոց

Հունվարի 11

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան

  • 11:00 9-րդ դասարան՝ Դիանա Նազարյան, Ռինա Շահինյան և ընկերներ

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 11:00-12:00 Միջին դպրոց / Հասմիկ Ուզունյան, Շուշան և ընկերներ/ նառա
  • 12:00-13:00 Միջին դպրոց

Սևաբերդ՝

  • 11:00-12:00 Արևելյան դպրոց, Հասմիկ Ղազաևյան, Արմինե Մնացականյան, «Ուրախիկներ» և «Բարև» ջոկատներ
  • 12:00-13:00 Քոլեջ

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Ավագ դպրոց, Արևմտյան դպրոց

Հունվարի 12

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 10:00-10-45 9-րդ դասարան Ժաննա Հաակոբյան, Անիկ Խաչատրյան և ընկերներ
  • 11:00-11:45 Հարավային դպրոց 4.1-ի ջոկատ
  • 12:00-12:45 Հարավային դպրոց 4.2-ի ջոկատ
  • 13:00-13:45 Միջին դպրոց / Ստելլա, Տաթև և ընկերներ/ Հասո Սիմոնյան/

Գասպրոմի սահադաշտ՝

  • 10:00-11:00 Ավագ դպրոց՝ Ռուզան Սարգսյան, Ալինա Թումասյան

ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան

  • 9.20 9-րդ դասարան՝ Գոհար Իսկանդարյան և ընկերներ

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 11:00-12:00 Արևմտյան դպրոց
  • 12:00-13:00 Արևմտյան դպրոց, Քոլեջ

Սևաբերդ՝

  • 10:00-11:00 Միջին դպրոց / Արևիկ և ընկերներ/ Գևորգ Հազարումյան
  • 11:00-12:00 Հյուսիսային դպրոց
  • 12:00-13:00 Միջին դպրոց/ Հասմիկ Ուզունյան, Շուշան և ընկերներ/ նառա

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Հյուսիսային դպրոց, Քոլեջ

Հունվարի 13

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 10:00-10:45 9-րդ դասարան Սյուզի Հակոբյան, Թաթուլ Շահնազարյան և ընկերներ
  • 11:00-11:45 Միջին դպրոց / Արշակ և ընկերներ/ Հասմիկ Սիմոնյան
  • 12:00-12:45 Ավագ դպրոց Իրինա Ապոյանի ջոկատ
  • 13:00-13:45 Ավագ դպրոց Հերմինե Գևորգյանի ջոկատ

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 11:00-12:00 Արևելյան դպրոց Մերի Գրիգորյան «Մենք»  ջոկատ
  • 12:00-13:00 Հարավային դպրոց

Սևաբերդ՝

  • 10.00՝ 9-րդ դասարան Գայանե Սարգսյան և ընկերներ
  • 11:00-12:00 Արևմտյան դպրոց
  • 12:00-13:00 Քոլեջ

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Հարավային դպրոց

Հունվարի 14

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 10:00-10-45 9-րդ դասարան Դիանա Նազարյան, Ռինա Շահինյան և ընկերներ
  • 11:00-11:45 Արևելյան դպրոց Ջոկատ «Անիվների վրա» , Իվետա Ջանազյան և ընկերներ
  • 12:00-12:45 Արևելյան դպրոց «Ընկերներ»  ջոկատ, Անահիտ Հարությունյան և ընկերներ, Սյուզան, Գայանե Սարգսյաններ 
  • 13:00-13:45 Քոլեջ

<<Երազ այգու>> սահադաշտ

  • 10.00՝ 9-րդ դասարան՝ Գոհար Իսկանդարյան և ընկերներ

Գասպրոմի սահադաշտ՝

  • Միջին դպրոց / Հասմիկ Թոփչյան, Նունե Թեմուրյան, Հասմիկ Իսրաելյան և ընկերներ/

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 11:00-12:00 Հարավային դպրով  5 տարեկանների ջոկատ, Ավագ դպրոց
  • 12:00-13:00 Ավագ դպրոց

Սևաբերդ՝

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Արևելյան դպրոց,

Հունվարի 17

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 10:00-10-45 9-րդ դասարան Արև Բալջյան և ընկերներ
  • 11:00-11:45 Արևմտյան դպրոց
  • 12:00-12:45 Արևմտյան դպրոց
  • 13:00-13:45 Հյուսիսային դպրոց Տեխնոլոգների ջոկատ

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 10.00-11.00՝ Ջրվեժի արգելոց. Սյուզի Հակոբյանի, Թաթուլ Շահնազարյանի ջոկատ
  • 11:00-12:00 Միջին դպրոց / Լիաննա Հակոբյան և ընկերներ/
  • 12:00-13:00 Միջին Դպրոց, Արևմտյան դպրոց/ Շուշան Ավագյան և ընկերներ/

Սևաբերդ՝

  • 10:00-11:00 Միջին դպրոց  Անահիտ Մելքոմյան և ընկերներ
  • 11:00-12:00 Ավագ դպրոց
  • 12:00-13:00 Արևելյան դպրոց

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Ավագ դպրոց

Հունվարի 18

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 10:00-10:45 Ավագ դպրոց
  • 11:00-11:45 Հարավային դպրոց 5.1 ջոկատ
  • 12:00-12:45 Հարավային դպրոց 5.2 ջոկատ
  • 13:00-13:45 Հյուսիսային դպրոց Բնագետ-հայրենագետների ջոկատ

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 10:00-11:00 Միջին դպրոց, Զարինե Փանյան և ընկերներ
  • 11:00-12:00 Արևելյան դպրոց Սեդա Վիրաբյան՝ «Զար զընգը»  ջոկատ
  • 12:00-13:00 Ավագ դպրոց, Արևելյան դպրոց

Սևաբերդ՝

  • 10:00-11:00 Միջին դպրոց / Նունե Սմբատյան և ընկերներ/
  • 11:00-12:00 Միջին դպրոց  / Մերի և ընկերներ/
  • 12:00-13:00 Արևմտյան դպրոց

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Հարավային դպրոց, Արևմտյան դպրոց

Լեռնանիստ

  • 10.00-11.00 Միջին դպրոց
  • 12.00-13.00 Միջին դպրոց

Հունվարի 19

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 10:00-10-45 9-րդ դասարան Մարիաննա Գևորգյան և ընկերներ
  • 11:00-11:45 Միջին դպրոց / Արևիկ և ընկերներ/
  • 12:00-12:45 Միջին դպրոց / Հասմիկ Ուզունյան, Շուշան և ընկերներ/
  • 13:00-13:45 Ավագ դպրոց

Գազպրոմի սահադաշտ՝

  • 10:00-11:00 Միջին դպրոց / Զարինե, Քնարիկ և ընկերներ/

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 10:00-11:00 Արևմտյան դպրոց 2-րդ դասարան
  • 11:00-12:00 Հարավային դպրոց
  • 12:00-13:00 Քոլեջ, Արևմտյան դպրոց

Սևաբերդ՝

  •  10:00-11:00 Միջին դպրոց / Տաթև Ալեքսանյան և ընկերներ/
  • 11:00-12:00 Հյուսիսային դպրոց։ 3․2 ջոկատ
  • 12:00-13:00 Արևելյան դպրոց, Լիլիթ և Տաթև Սահակյաններ, «Զատիկ»  և «Ծուղրուղու»  ջոկատներ

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Հյուսիսային դպրոց Մաթեմատիկ-մեդիագրագետների ջոկատ

Լեռնանիստ

  • 10.00-11.00 Քոլեջ
  • 11:00-12:00 Միջին դպրոց / Ստելլա, Տաթև և ընկերներ/
  • 12:00-13:00 Միջին դպրոց

Հունվարի 20

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 10.00- 10:45 Ավագ դպրոց
  • 11:00-11:45 Ավագ դպրոց
  • 12:00-12:45 Արևելյան դպրոց, Սմբատ Պետրոսյան՝ «Չափագրող-ռոբոտաշինության»  ջոկատ
  • 13:00-13:45 Քոլեջ

Ջրվեժի արգելոց՝

Սևաբերդ՝

  • 11:00-12:00 Հարավային դպրոց
  • 12:00-13:00 Արևմտյան դպրոց

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Արևելյան դպրոց, Քոլեջ, Նելլի Թովմասյան   «Շողեր» ջոկատ, Քոլեջ

Լեռնանիստ

  • 11:00-12:00 Միջին դպրոց / Անի Ավետիսյան և ընկերներ/
  • 12:00-13:00 Միջին դպրոց

Հունվարի 21

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 10:00-10:45 Միջին դպրոց / Նունե Սմբատյան և ընկերներ/
  • 11:00-11:45 Արևմտյան դպրոց
  • 12:00-12:45 Արևմտյան դպրոց
  • 13:00-13:45 Արևելյան դպրոց, Անի Մրտեյան « Թարգմանչական» ջոկատ

<<Գասպրոմ>> ընկերության սահադաշտ

10:00-11:00 Միջին դպրոց /Շուշան Սարդարյան և ընկերներ/, և Ավագ դպր. / Գայանե Սարգսյան և ընկերներ/

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 10:00-11:00 9-րդ դասարան՝ Դիանա Նազարյանի, Ռինա Շահինյանի ջոկատ
  • 11:00-12:00 Հարավային դպրոց  3.3 ջոկատ
  • 12:00-13:00 Ավագ դպրոց

Սևաբերդ՝

  • 10:00-11:00 Ավագ դպրոց, 9-րդ դասարան՝ Ժաննա Հակոբյանի, Անիկ Խաչատրյանի ջոկատ
  • 11:00-12:00 Միջին դպրոց / Լուսինե Ներսեսյան և ընկերներ/
  • 12:00-13:00 Քոլեջ

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Միջին դպրոց  / Զարինե և ընկերներ/::::::Հասո

Լեռնանիստ

Հունվարի 24

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 10:00-10-45  Միջին դպրոց Անի, Վարսինե և ընկերներ/
  • 11:00-11:45 Հյուսիսային դպրոց 3.2 ջոկատ
  • 12:00-12:45 Հյուսիսային դպրոց 3․1 ջոկատ
  • 13:00-13:45 Հարավային դպրոց

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 11:00-12:00 Արևմտյան դպրոց
  • 12:00-13:00 Արևմտյան դպրոց, Քոլեջ

Սևաբերդ՝

  • 10.00-11-00 Հարավային դպրոց/ Լենա Ղազարյան և ընկերներ/
  • 11:00-12:00 Ավագ դպրոց
  • 12:00-13:00 Արևելյան դպրոց, Սմբատ Պետրոսյան՝ «Չափագրող-ռոբոտաշինության»  ջոկատ

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Արևելյան դպրոց, Քոլեջ

Լեռնանիստ

  • 11.00-12.00 Միջին դպրոց / Հասմի Թոփչյան և ընկերներ/

Հունվարի 25

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 10:00-10-45 Միջին դպրոց /Շուշան և ընկերներ/
  • 11:00-11:45 Հարավային դպրոց
  • 12:00-12:45 Միջին դպրոց / Լիաննա Հակոբյան և ընկերներ/
  • 13:00-13:45 Միջին դպրոց  / Մերի և ընկերներ/

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 11:00-12:00
  • 12:00-13:00 Ավագ դպրոց

Սևաբերդ՝

  • 10:00-12:00 Ավագ դպրոց
  • 11:00-12:00 Արևմտյան դպրոց
  • 12:00-13:00 Քոլեջ

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Արևմտյան դպրոց

Լեռնանիստ 

11:00-12:00 Քոլեջ/ Մարիամ Մխիթարյան և ընկերներ/

Հունվարի 26

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 10:00-10:45 Քոլեջ
  • 11:00-11:45 Ավագ դպրոց
  • 12:00-12:45 Ավագ դպրոց
  • 13:00-13:45 Քոլեջ

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 10:00-11:00 Հյուսիսային դպրոց 5 տարեկաններ1․1 ջոկատ
  • 11:00-12:00 Արևելյան դպրոց, Հասմիկ Ղազարյան, Արմինե Մնացականյան, «Ուրախիկներ» և «Բարև» ջոկատներ
  • 12:00-13:00 Արևելյան դպրոց

Սևաբերդ՝

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Ավագ դպրոց, Հարավային դպրոց

Լեռնանիստ 

11:00-12:00 Միջին դպրոց /Նունե Թեմուրյան և ընկերներ/

12:30 Միջին դպրոց /Նունե Սմբատյան և ընկերներ/

Հունվարի 27

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 10:00-10:45 10:00 Միջին դպրոց Քնարիկ Մելքոնյան և ընկերներ
  • 11:00-11:45 Արևելյան դպրոց
  • 12:00-12:45 Միջին դպրոց՝ Տաթև Ալեքանյան, Երանուհի Խլղաթյան և ընկերներ
  • 13:00-13:45 Հյուսիսային դպրոց

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 10:00-11:00 Արևմտյան դպրոց /Մելինե Սիմոնյան, Անի Գրիգորյան/
  • 11:00-12:00 Միջին դպրոց Նունե Սմբատյան և ընկերեներ/, Հարավային դպրոց 2.2 ջոկատ
  • 12:00-13:00 Ավագ դպրոց

Սևաբերդ՝

  • 11:00-12:00 Հարավային դպրոց
  • 12:00-13:00 Հյուսիսային դպրոց

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Հյուսիսային դպրոց Լրագրող-ընթերցասերների ջոկատ

Լեռնանիստ

  • 11:00-12:30 Գայանե Սարգսյան և ընկերներ մարզիչ՝ Նառա Հարությունյան
  • 12:30-14:00 Քոլեջ

Հունվարի 28

Գեղասահքի մարզադպրոց՝

  • 10:00-10-45
  • 13:00-13:45 Ավագ դպրոց

Ջրվեժի արգելոց՝

  • 11:00-12:00 Միջին դպրոց / Զարինե և ընկերներ/
  • 12:00-13:00 Հարավային դպրոց

Սևաբերդ՝

  • 11:00-12:00 Արևելյան դպրոց
  • 12:00-13:00 Ավագ դպրոց

Ծաղկունք գյուղ

  • 10:00-12:00 Միջին դպրոց  / Լուսինե Ներսեսյան և ընկերներ/
Ձմեռային մարզական խաղեր 2022 · Մարզական ստուգատես

Ձմեռային մարզական խաղեր 2022

Երևանի «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրում անցկացվող Հանրակրթական ամենամյա Ձմեռային մարզկան խաղերը, մարզական հմտությունների կիրառմամբ ուսուցման կազմակերպման, յուրացման, ինքնաուսուցման ամենամյա բաց ստուգատես է, որին կարող է մասնակցել ցանկացած ոք:

Ամենամյա 7-րդ Ձմեռային մարզական խաղերին մասնակցելու համար, պետք է տիրապետել մարզական հմտությունների, վարել առողջ ապրելակերպ:  Մասնակցության հայտ կարող են ներկայացնել ինչպես անհատները, այնպես էլ խմբեր, դասարաններ, մարզական ընտանիքներ, գործընկեր դպրոցներ՝ ինչպես Հայաստանից, Արցախից, այնպես էլ՝ արտերկրից։

Նպատակը՝ 
Ձմեռային մարզական խաղերը ուսումնական նախագիծ է, որի նպատակը հանրակրթության մեջ ուսուցիչների, սովորողների, ընտանիքների հեղինակային, ստեղծագործական մարզական փորձի ներկայացումն ու տարածումն է, առողջ ապրելակերպին ուղղված հմտությունների ձեռքբերումը, զարգացումը, ձմեռային մարզաձևերի,  մարզական քայլքերի, բարձունքների հաղթահարման, մարմնամարզական, լողի բաց ստուգատեսների միջոցով։  Այն խրախուսում է ինքնակրթության բոլոր տարբերակներն ու մանկավարժական ճկուն մտքի նորարար մեթոդները, խթանում է դրանց տարածումը և կիրառությունը։

Կազմակերպիչ՝ Երևանի «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիր, անցկացման վայրը՝ կրթահամալիրի մարզասրահներ՝ բաց-փակ, կրթահամալիրի լողավազան, Արատեսյան դպրական կենտրոն, հանրապետության տարբեր մարզեր, սահադաշտեր, այլ:

Ձմեռային մարզական խաղերի անցկացման ժամանակահատված՝ հունվար:

Միասնական ժամանակացույց:

Ձմեռային մարզական խաղեր՝ առաջին փուլ՝ հունվարի 10-21-ը՝

  • Ճամփորդություններ դեպի ձյուն` դահուկ, սահնակ /ըստ հայտի/`
  1. Ջրվեժ անտառապարկ
  2. Սևաբերդ
  3. Ծաղկունք գյուղ
  4. Լեռնանիստ
  5. Աշոցքի սպորտ բազա
  6. Ջերմուկ
  7. Արատես
  • չմշկասահք/ըստ հայտի/
  1. Ի. Ռոդնինայի անվան գեղասահքի դպրոց
  2. Գասպրոմ ընկերության սահադաշտ
  3. Երազ այգու սահադաշտ

Ձմեռային մարզական խաղեր` ստուգատեսային նախագծեր՝

  • մարմնամարզական ստուգատես/կրտսեր դպրոցի 1-3-րդ դասարաններ ծրագիր
  • մարզական քայլ, հեծանվային ստուգատես /կրտսեր դպրոցի 4-5-րդ դասարաններ, Քոլեջ / ծրագիր/
  • Լողի ստուգատես /կրթահամալիրի 5-6 տարեկաններ / ծրագիր/
  • մարզական ակումբների բաց պարապմունքներ, մրցաշարեր, նախագծեր /Միջին և Ավագ դպրոցների 6-12-րդ դասարաններ /ծրագրեր /
  • ինքնագլորների ստուգատես/ կրթահամաիրի փոքրիկ սեբաստացիներ՝ 2-4 տարեկաններ /ծրագիր /
  • դաստիարակների լողի ստուգատս /ծրագիր/
  • դասավանդողների ջրագնդակի նախագիծ /ծրագիր/
  • դասավանդողների բասկետբոլի մրցաշար /ծրագիր/
  • դասավանդողների սեղանի թենիսի մրցաշար /ծրագիր/
  • մարզական ընտանեկան նախագծեր /ըստ հայտի/
  • մարզաառողջարարական, հայրենագիտական քայլք

Շախմատի բլից մրցաշար՝ հունվարի 17-20-ը կրթահամալիրի կրտսեր դպրոցներում:

Նորմատիվներ, սանիտարահիգիենիկ կանոններ՝

Ստուգատեսի համար նախատեսված մարմնամարզական նորմատիվներ:

Ստուգատեսի համար նախատեսված` լողի նորմատիվներ:

Ստուգատեսի համար նախատեսված` հեծանվային նորմատիվներ:

Խմբերը մարմնամարզական ստուգատեսին մասնակցում են, ըստ որոշված ժամանակացույցի: Պահպանելով անվտանգության և հիգիենայի բոլոր կանոնները: Ստուգատեսին ներկա են գտնվում, հյուրեր, ծնողներ, բարեկամներ: Ստուգատեսը լուսաբանվում է սովորողների, դասվարի, պատասխանատուի և մարզիկի կողմից:

Մասնակիցները՝

«Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի սովորողներ, դասավանդողներ, բլեյան ցանցի գործընկեր դպրոցներ, մարզական ընտանիքներ, մարզական ակումբներ, այլ շահառուներ: 

Ժամանակացույց՝ ըստ ճամբարների, ճամբարի ղեկավարներ՝

Արևելյան  դպրոցի ժամանակացույց.  Նաիրա Նիկողասյան

Արևմտյան դպրոցի ժամանակացույց.  Գոհար Բալջյան

Հարավային դպրոցի ժամանակացույց.  Շամիրամ Պողոսյան

Հյուսիսային դպրոցի ժամանակացույց. Քնարիկ Ներսիսյան

Միջին դպրոցի ժամանակացույց.  Լուսինե Բուշ

Ավագ դպրոցի ժամանակացույց. Մարթա Ասատրյան

9-րդ դաս. մասնագիտական ընտրության ծրագիր Ժամանակացույց. Մարալ Կարապետյան

Քոլեջի ժամանակացույց՝  Տաթև Բլեյան

Մարզիչները կցված ըստ դպրոցների՝

  • Ավագ դպրոց՝ մարզիչներ՝ Արինա Թումասյան, Հասմիկ Սիմոնյան
  • Միջին դպրոց՝ մարզիչ Նաիրա Հարությունյան, Գևորգ Հազարումյան,
  • Հյուսիսային դպրոց՝ մարզիչ Ռոբերտ Խաչատրյան, Ֆրունզ Մարկոսյան, Անուշ Թորոսյան
  • Արևմտյան դպրոց՝  մարզիչ Ռոզա Գսպոյան, Նարեկ Կարապետյան, Մադլեն Թերզյան
  • Արևելյան դպրոց՝  մարզիչներ Անդրանիկ Դարբինյան, Էրիկ Իսահակյան, Սյուզաննա Սարգսյան
  • Հարավային դպրոց՝ մարզիչ Անդրանիկ Մանուչարյան, Գոհար Դանիելյան, Սյուզաննա Դանիելյան
  • Քոլեջ՝ մարզիչներ՝ Ռուբեն Բաղդասարյան, Հրայր Հովհաննիսյան, Մարիամ Մխիթարյան

Ձմեռային մարզական ստուգատեսի ընթացքում գործելու են մարզական ակումբները, որտեղ կարող են մարզվել բոլոր ցանկացողները, մարզական ընտանիքներ, հյուրեր, բարեկամներ, նախապես գրանցելով իրենց այցը: Մարզական ակումբներ՝

Սուսերամարտի ակումբ ՝ 099177373 Միքայել Ղազարյան, 077899666 Ռոբերտ Խաչատրյան

Նետաձգության ակումբ՝ 098561351 Գևորգ Հազարումյան

Հրաձգության ակումբ՝ 099731333 Գոհար Դանիելյան

Սեղանի թենիսի ակումբ` 094084546 Հասմիկ Սիմոնյան

Բասկետբոլի ակումբ՝ 093743474 Արինա Թումանյան

Վոլեյբոլի ակումբ՝ 095890083 Անդրանիկ Մանուչարյան

Հանդբոլի ակումբ՝ 094806404 Նաիրա Հարութունյան

Հեծանվային ակումբ՝ 077750020 Հրայր Հովհաննիսյան, Ֆրունզ Մարկոսյան

Ֆուտբոլի ակումբ՝ 077490617 Ռուբեն Բաղդասարյան, 077202829 Էրիկ Իսահակյան

Ձյուդոյի ակումբ՝ 094138417 Նարեկ Կարապետյան

Մարմնամարզության ակումբ՝ 093613614 Ռոզա Գսպոյան, 077111870 Անդրանիկ Դարբինյան

Լուսաբանումները՝ յուրաքանչյուր խումբ, ջոկատ ակտիվ լուսաբանում է՝ ճամփորդությունները, մարզախաղերը, ստուգատեսները, մրցաշարերը, անձնական աշխատանքային բլոգում և կրթահամալիրի ենթակայքերում:

Մարզերից մասնակիցները կօգտվեն կրթահամալիրի կրթական փոխանակումների կացարաններից:

Հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել կամ գրել` 

Ղազարյան Միքայել  (հեռ. 099 17 73 73), m-khazaryan@mskh.am