Բնապահպանական նախագծով դեպի Սեյրանի բարձրունք

Անցկացման օր, ժամը՝ Օգոստոսի 26-ին, ժամը՝ 8:30-12:30

Վայրը՝  Երևանյան լիճ << Սեյրանի բարձունք>>

Նպատակը՝ Իրականացնել հեծանվաերթ, բնապահպանական ակցիա:

Մասնակիցները՝

  1. Միքայել Ղազարյան /դասավանդող/
  2. Հրայր Հովհաննիսյան /դասավանդող/
  3. Անուշ Թորոսյան /դասավանդող/
  4. Սյուզաննա Սարգսյան /դասավանդող/
  5. Մարտին Մկրտչյան /շրջանավարտ/
  6. Ռոբերտ Պետրոսյան /Ավագ դպրոց/
  7. Մարկ Հովհաննիսյան /Ավագ դպրոց/
  8. Ստեփան Ավետիսյան /Ավագ դպրոց/
  9. Հայկ Մկրտչյան /Ավագ դպրոց/
  10. Միլենա Դավթյան /Ավագ դպրոց/
  11. Ինեսա Գյուլումյան /Ավագ դպրոց/
  12. Սմբատ Խաչատրյան /այլ դպրոց/

Նկարագիր՝ Հեծանվաերթ դեպի Սեյրանի բարձրունք, բնապահպանական ակցիա՝ տարածքի փոցխում, աղբի հավաքում, բարձում մեքենայի մեջ, տեղափոխում:

Բրդուճային ընդմիջում՝ Երևանյան լճի լանջին, հեծանվաերթով վերադարձ կրթահամալիր:

Երթուղի՝  Մայր դպրոցի հեծանվային կայան ,Բաբաջանյան փողոց, Իսակովի պողոտա, Երևանյան լիճ

Անհրաժեշտ գույք, հանդերձանք՝

  • Փոցխեր, բահեր
  • Մեկանգամյա օգտագործման ձեռնոցներ, աղբի տոպրակներ
  • Խուրջին, 1լ. ջուր, բրդուճ
  • Արևապաշտպան  գլխարկ, ակնոց
  • Ֆոտոխցիկներ

Խմբին ուղեկցում է մեքենա: Պատասխանատուի մոտ առկա է բուժօգնության արկղիկը:

Կազմակերպիչ՝ Մխիթար Սեբաստացի կրթահամալիր

Պատասխանատու` Միքայել Ղազարյան, Հրայր Հովհաննիսյան

Մանկավարժական ճամբար` օգոստոսի 24-27. մարզական պարապմունքների ծրագիր

Մանկավարժական ճամբարի ընթացքում ապահովվել դասավանդողների մարզական ակտիվությունը:

Ժամկետը՝ Օգոստոսի 24-27 ժամը` 14:00-15:00

Մարզական ակումբը ընտրելու համար անհրաժեշտ է լրացնել հայտը:

Անհրաժեշտ հագուստ, պարագաներ՝ Մարզմանը պետք է ներկայանալ մարզական հարմար հագուստով և մարզակոշիկներով: Ցանկալի է ունենալ մեկ շիշ ջուր և փոքր սրբիչ: Լող ընտրած մասնակիցը պետք է ներկայանա լողազգեստով, լողի համար նախատեսված գլխարկով և սրբիչով:

Մանկավարժական ճամբարին մարզադպրոցը կիրականացնի մարզումներ՝ ըստ ակումբների:

Մարզական պարապմունքների ժամանակացույցը՝

  • 24.08 հրաձգություն, նետաձգություն, մարտարվեստ մարզիչներ՝ Գոհար Դանիելյան, Գևորգ Հազարումյան, Նարեկ Կարապետյան
  • 25.08 սեղանի թենիս, ֆուտբոլ՝ մարզիչներ՝ Հասմիկ Սիմոնյան, Նաիրա Հարութունյան, Ռուբեն Բաղդասարյան,
  • 26.08 հեծանվավարություն, լող, հրաձգություն՝ մարզիչներ՝ Հրայր Հովհաննիսյան, Տաթև Համբարյան, Գոհար Դանիելյան
  • 27.08 մարմնամարզություն, վոլեյբոլ, բասկետբոլ՝ մարզիչներ՝ Ռոզա Գսպոյան, Անդրանիկ Դարբինյան, Անդրանիկ Մանուչարյան, Արինա Թումասյան

Գրանցված Մասնակիցներ՝

Հրաձգություն

  1. Արմինե Գյոնջյան- հրաձգություն
  2. Մադլեն Թերզյան- հրաձգություն
  3. Լուսինե Գասպարյան- հրաձգություն
  4. Լուսինե Պետրոսյան — հրաձգություն
  5. Հասմիկ Ղազարյան- հրաձգություն
  6. Մանուշակ Աբրահամյան- հրաձգություն
  7. Ազնիվ Մանուկյան- հրաձգություն
  8. Գոհար Սմբատյան-հրաձգություն
  9. Թամարա Մարիմյան- հրաձգություն
  10. Արմինե Մնացականյան-հրաձգություն
  11. Անահիտ Հարութունյան-հրաձգություն
  12. Հասմիկ Իսրայելյան-հրաձգությու

Լող

  1. Անի Գրիգորյան- լող
  2. Լուսինե Նազարյան-լող
  3. Մելինե Սիմոնյան-լող
  4. Շուշան Ալեքսանյան- լող
  5. Սաթենիկ Սիմոնյան -լող
  6. Գայանե Սարգսյան — լող
  7. Մարի Միքայելյան-լող
  8. Սրբուհի Ներսիսյան-լող
  9. Հռիփսիմե Առաքելյան-լող

Հեծանվավարություն

  1. Մարգարիտա Հովնանյան- հեծանիվ
  2. Անահիտ Մելքոնյան- հեծանիվ
  3. Լուսինե Պետրոսյան- հեծանիվ
  4. Մարիամ Խաչատրյան-հեծանիվ
  5. Սմբատ Պետրոսյան- հեծանիվ
  6. Սեդա Վիրաբյան- հեծանիվ
  7. Անուշ Թորոսյան- հեծանիվ
  8. Կարինե Մամիկոնյան- հեծանիվ
  9. Լիաննա Ռոզիկյան- հեծանիվ
  10. Նարինե Պողոսյան- հեծանիվ
  11. Վարսիկ Աթոյան- հեծանիվ
  12. Տաթև Աթոյան- հեծանիվ
  13. Տաթև Մանվելյան- հեծանիվ
  14. Անժելա Բլեյան- հեծանիվ
  15. Սյուզաննա Սարգսյան-հեծանիվ
  16. Գայանե Թորոսյան-հեծանիվ
  17. Անուշ Դավթյան-հեծանիվ
  18. Սիդոնյա Վիրաբյան-հեծանիվ

Սուսերամարտ

  1. Դիաննա Ղազարյան- սուսերամարտ

Նետաձգություն

  1. Մարինե Ամիրջանյան- նետաձգություն
  2. Արաքս Հովհաննիսյան- նետաձգություն
  3. Նելլի Թովմասյան- նետաձգություն
  4. Քրիստինե Պողոսյան-նետաձգություն
  5. Մարինե Ոսկանյան- նետաձգություն

Սեղանի թենիս

  1. Արմինե Գոգինյան- սեղանի թենիս
  2. Մերի Գրիգորյան- սեղանի թենիս
  3. Գրետա Բակունց- սեղանի թենիս
  4. Աննա Գանջալյան- սեղանի թենիս
  5. Նունե Խաչիկօղլյան-սեղանի թենիս
  6. Քրիստինե Հովսեփյան- սեղանի թենիս
  7. Էլինա Սիմոնյան- սեղանի թենիս
  8. Աշխեն Թադևոսյան-սեղանի թենիս
  9. Լենա Վարդանյան-սեղանի թենիս
  10. Մարգարիտ Թամազյան-սեղանի թենիս
  11. Լուսինե Բարխուդարյան- սեղանի թենիս
  12. Վալենտինա Թումանյան- սեղանի թենիս
  13. Աննա Ստեփանյան- սեղանի թենիս
  14. Լիլիթ Սահակյան- սեղանի թենիս
  15. Տաթև Սահակյան- սեղանի թենիս
  16. Արմինե Մովսիսյան-սեղանի թենիս

Մարմնամարզություն

  1. Մարիամ Մնացականյան- մարմնամարզություն
  2. Լուսինե Սարգսյան- մարմնամարզություն

Մարզական ակումբները և մարզիչները՝

Վոլեյբոլի ակումբ՝ մարզիչ՝ Անդրանիկ Մանուչարյան
Բասկետբոլի ակումբ՝ մարզիչ՝ Ալինա Թումասյան
Հրաձգության ակումբ՝ մարզիչ՝ Գոհար Դանիելյան
Նետաձգության ակումբ՝ մարզիչ՝ Գևորգ Հազարումյան
Սուսերամարտի ակումբ՝ մարզիչներ՝ Միքայել Ղազարյան, Ռոբերտ Խաչատրյան
Մարմնամարզության ակումբ՝ մարզիչներ՝ Ռոզա Գսպոյան, Անդրանիկ Դարբինյան
Սեղանի թենիսի ակումբ՝ մարզիչներ՝ Հասմիկ Սիմոնյան, Նաիրա Հարությունյան
Ձյուդոյի ակումբ՝ մարզիչ՝ Նարեկ Կարապետյան
Ֆուտբոլի ակումբ՝ մարզիչ՝ Ռուբեն Բաղդասարյան
Հեծանվավարության ակումբ՝ մարզիչ՝ Հրայր Հովհաննիսյան
Լող՝ մարզիչներ՝ Տաթև Համբարյան, Անուշ Համբարյան

Պատասխանատուներ՝ Մարզիչներ

Հարցերի դեպքում կարող եք դիմել մարզադպրոցի ղեկավար՝ Միքայել Ղազարյանին (m-khazaryan@mskh.am, 077977370)