Սուսերամարտի մարզական բաց հավաք կրթահամալիրում

12
Նպատակը՝ Փոխանակման ծրագրով
  • Փոխանակման ծրագրով, կազմակերպել սուսերամարտի հավաք
  • Ներկայացնել կրթահամալիրը, սուսերամարտի ակումբը
  • Միասնական պարապմունքների շնորհիվ, ներկայացնել կրթահամալիրի ծրագրերը, աշխատելաոճը:
Ժամանակահատվածը՝ դեկտեմբերի 24-26

Մասնակիցներ՝ Մխիթար Սեբաստացի կրթահամալիրի սովորողներ, Արաբկիր համայնքի սուսերամարտի մարզադպրոցի սաներ, Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոցի սաներ

Մխիթար Սեբաստացի կրթահամալիր

  • Նարեկ Ավագյան /Մխ. Սեբաստացի կրթահամալիր/
  • Արշիլ Խաչատրյան /Մխ. Սեբաստացի կրթահամալիր/
  • Հայկ Թելունց /Մխ. Սեբաստացի կրթահամալիր/
  • Արեն Պողոսյան /Մխ. Սեբաստացի կրթահամալիր/
  • Աշոտ Աղաջանյան /Մխ. Սեբաստացի կրթահամալիր/

Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոց

  • Արմեն Նավասարդյան /Մարզիչ/
  • Հարոյան Միլենա /Երևանի օլիմպիական հերթափոխի մարզական պետական քոլեջ/
  • Բաբախանովա Ինսա /Երևանի օլիմպիական հերթափոխի մարզական պետական քոլեջ/
  • Սարգսյան Մոնիկա /Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոցի/
  • Թովմասյան Գոհար /Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոցի/
  • Մարգարյան Միլենա /Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոցի/
  • Մուրադյան Հովհաննես /Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոցի/
  • Մնացականյան Գրիգոր /Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոցի/
  • Խաչատրյան Արտյոմ /Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոցի/
  • Նավասարդյան Ալիկ /Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոցի/
  • Մանվել Մանվելյան /Մարզիչ/
  • Բալյան Սարգիս /Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոցի/
  • Պապոյան Գրիգոր /Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոցի/
  • Կարապետյան Էրիկ /Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոցի/
  • Կարապետյան Նորայր /Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոցի/
  • Մխեյան Մանուկ /Նորագավթի օլիմպիական մարզական միության մարզադպրոցի/

Արաբկիր համայնքի սուսերամարտի մարզադպրոց

  • Արամաիս Գաբոյան /Մարզիչ/
  • Ավագյան Ինեսա/ Երևանի թիվ է պետական քոլեջ/
  • Եսայան Սվետլաննա / ԵՊԲՀ <<Հերացի>> Ավագ դպրոց/
  • Սարգսյան Միլենա /Ռուբեն Միրզոյանի անվան հիմնական դպրոց/
  • Խալաթյան Աշոտ /Մայակովսկու անվան հիմնական դպրոց/
Կացարանը՝ Մխիթար Սեբաստացի կրթահամալիր, Արևմտյան դպրոցի կացարան

 

Ծրագիր՝ 
24.12.2018
11:00 Հյուրերի ժամանում, տեղավորում
12:00 Շրջայց Ոսումնական Ագարակում, ձիավարություն
13:30 Ճաշ
14.30 Սուսերամարտի մարզում
17.00 Լող
19.00 Ընթրիք
20:00 Վոլեյբոլ
21.00 Միասնական հավաք, քննարկումներ
22․30 Քուն
25.12.2018
8.00  Վերկաց
8.30 Վազք, նախավարժանք
9.30 Նախաճաշ
11.00 Մարզական պարապմունք/ հրաձգություն, նետաձգություն, ֆուտբոլ, թենիս, բասկետբոլ/
13.00 Այց Արևելյան դպրոց, Քոլեջ
14.00 Ճաշ Քոլեջում
16.00 Սուսերամարտի մարզում
20.00 Ընթրիք
21:00 Ինտելեկտուալ խաղեր, ընթերցանություն
22.30 Քուն
26.12.2018
8:00  Վերկաց
8:30 Վազք, նախավարժանք
9:30 Նախաճաշ
10:30 Սուսերամարտի մարզումներ
13:00 Կլոր սեղան / հայ սուսերամարտիկների հաջ., մասնակիցները կիսվում են իրենց տպավորություններով, հետագա անելիքներ/
13:30 Հյուրասիրություն
14:00 Ճանապարհում
Ղեկավար՝  Միքայել Ղազարայան

ՏՈՆԱԿԱՆ ՀՆԳԱՄԱՐՏ. ԴԵԿՏԵՄԲԵՐ 12

 

20170515_095536

Նպատակը՝ Դավիթ Բլեյանի ծննդյան ծես

Վայրը՝ Արևմտյանդ դպրոց, Ծածկած լողավազան, ուսումնական Ագարակ

Ժամկետը՝ Դեկտեմբերի 12 , ժամը՝ 11:00-ից

Ծրագրում՝

  • Սուսերամարտ
  • Վազք
  • Հեծանիվ
  • Ձիվարություն
  • Լող

Նկարագիր՝  Տոնական հնգամարտը կսկսվի առավոտյան ժամը՝ 11:00-ից: Դավիթ Բլեյանիը իր դասընկերների, հյուրերի հետ միասին նախ կմենամարտի սուսերամարտ, այնուհետ, թեթև վազքից հետո, հեծանիվ կվարեն: Հեծանվավարությունից հետո, Դավիթի ուղեկցությամբ հյուրերը կգնան ագարակ՝ կմասնակցեն տոնական ձիավարությանը:

Ավարտը՝ Ագարակում ծիսական երգ-պար, տորթի արարողությունից հետո Դավիթը ընկերների հետ միասին կլողա Մխիթար Սեբաստացի ծածկած լողավազանում:

Պատասխանատուներ՝ 

Լող՝ Անուշ Համբարյան

Հեծանվավարություն՝ Քրիստիան Հարութունյան

Սուսերամարտ-Վազք՝ Միքայել Ղազարյան

Ձիավարություն՝ Էդմոն Փաշինյան